چند وقتی بود که میخواستم در مورد تجربه‌ای که در برنامه میدون داشتیم بنویسم و امروز موفق شدم به واسطه نرم‌افزاری که صدا رو به متن تبدیل می‌کنه این کار رو انجام بدم.

من از نرم افزاری به اسم Speechnotes کمک می‌گیرم در حین رانندگی هستم که این مطالب رو میگم و نرم‌افزار برای من تبدیل به متن می‌کنه.

تجربه حضور در برنامه میدون برای ما تجربه خاص و جالبی بود؛ و باعث شد که ما راه ارتباطی خوبی با فعالان حوزه آی‌تی و سرمایه‌گذاران این حوزه پیدا کنیم. به علاوه این که ما بتوانیم کارمون نورولند رو به مردم معرفی کنیم بسیار برامون ارزشمند بود. من آدمی هستم که به مسابقه و برنده شدن در اون خیلی اهمیت میدم و این چیزی نیست که هرگز بخوام انکارش کنم بنابراین دروغه اگر بگم راضی هستم به شکل صد در صد اما مزایاش به این نارضایتی می‌چربه 🙂 اعتراف به دلیل اینکه آدم مسابقه‌ای هستم، حتی چند روزی فکر می‌کردم “باختیم”. اما چند روز که گذشت، متوجه شدیم که چقدر برامون این اتفاق خوب بود. اجرای ما در این برنامه رو می‌تونید در زیر مشاهده کنید:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alireza pir – علیرضا پیر (@alirezapeer) on

 

من از مهر 98 همکاریم رو با میدون شروع کردم و به عنوان سفیر هیئت منصفه مدت زیادی باهاشون کار کردم. بعد از مدتی بررسی به این نتیجه رسیدم که خودمون هم بد نیست اگر حضور داشته باشیم در این برنامه.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alireza pir – علیرضا پیر (@alirezapeer) on

تصویر بالا مربوط به حضور من در برنامه میدون به عنوان هیئت منصفه در کنار داوران این برنامه و یکی از شرکت‌کننده های این برنامه (کادرو) هست.

۱۵ اسفند قرار بود ما در این برنامه حضور پیدا کنیم کارمون رو ارائه کنیم با توجه به شروع کرونا در آخرین روزهای منتهی به ۱۶ اسفند این برنامه به هم خورد و به ما اعلام کردند که ضبط در ۱۶ اسفند انجام نمیشه. با اینکه در شرایط سختی خودمون در تهران بودیم ولی راضی شدیم که برنامه ضبط نشه و به وقت دیگری منتقل بشه.

ما با توجه به بسته شدن خوابگاه‌های دانشگاه‌های تهران مجبور شده بودیم که در هتل اقامت کنیم برای مدتی. بعد از عید ۲۰ فروردین بود که با من تماس گرفتند و گفتند که قراره ضبط بشه در همین هفته برنامه‌مون. ما تهران نبودیم اون زمان و مسلمه که برامون مشکل بزرگی بود اگر می‌خواستیم در اون تاریخ برای اجرای برنامه حضور داشته باشیم.

بنابراین به خانم امیرآبادی که مسئول اجرا‌ها بود گفتم ما تهران نیستیم، رشتیم اگر شما بخواهید ما می‌تونیم برگردیم تهران ولی باید بهمون این اجازه رو بدید که کار رو تمرین کنیم و با توجه به اینکه محل کارمون مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر هم توی اون برهه تعطیل بود، بهمون اجازه بدید هر روز بیایم سر لوکیشن برای تمرین. ما داشتیم روی سناریویی اجرا هم کار می‌کردیم چیزی که برای اجرا توی ذهن من بود این بود که یک نفر حالا یا من یا همکارم لیلا افشار بره و به شکل کاملا سر راست و بدون نمایش کار رو ارائه کنه.

با آقای ارکان از مجموعه میدون که صحبت کردیم گفتند که برنامه‌ای که شما دارید اجرا می‌کنیم برای مخاطب عام هست. خانواده‌ها باید شما رو ساده بفهمند و تا حد امکان هم کارتون طنز باشه.

این شد که ما شروع کردیم به تغییر سناریوی مدنظر خودمون و اصلی‌ترین فردی که برای اجرا انتخاب شد سعید ضیاءدید از دوستانم بود. ما با سعید صحبت کردیم و سعید هم موافقت کرد و قرار شد که با ما همکاری کنه. زمان کافی به نظر میومد که داریم برای این ‌که سناریو رو آماده کنیم. هفته دوم یا سوم اردیبهشت فکر می‌کردیم ارائه خواهیم داشت و این تصور ما داشت به حقیقت می پیوست و طبق برنامه‌ای که به ما اعلام کردند ۱۲ اردیبهشت ما اجرا داشتیم. خوب این مارو خوشحال می کرد چون فکر می‌کردیم زمان کافی رو داریم. اول اردیبهشت برگشتیم از رشت تهران و مستقر شدیم. همون روز اول اردیبهشت ساعت 9 شب بود که به ما خبر دادند که برنامه به هم خورده و باید ۴ اردیبهشت اجرا کنیم به جای ۱۲ اردیبهشت. یک نفر از ارائه دهنده‌های ما؛ سعید رشت بود و باید میومد تهران؛ سناریو باید مشخص میشد برای اجرا و تا هفته بعدش قرار بود که تمرین کنیم تازه اما اتفاقی که افتاد این بود که ما مجبور بودیم با شرایط جدیدی که به وجود آمده توی 2 روز هه چی رو ببندیم. یعنی از 1 اردیبهشت تا 3 اردیبهشت.

 

طی دو روز بعد، سناریو خیلی سریع نوشته شد و سعید هم هرطور که میشد خودش رو رسوند و به ما ملحق شد. چالش بعدی فراهم کردن دوقلوها بود، ما توی سناریومون برای اینکه نشون بدیم بچه‌ها در شرایط یکسان قرار دارن ولی اونی که با نورولند بازی می‌کنه درسش بهتر میشه، به دوقلو نیاز داشتیم که خداروشکر تونستیم با فراخوان توی اینستاگرام پیداشون کنیم. ریحانه و حنانه به ما ملحق شدن.

تصویر دسته جمعی ما در میدون

 

بعد از ضبط برنامه قول برگزاری جلسه با داوران میدون رو گرفتم و موفق شدم با خانم دکتر مهرنوش، آقای دکتر اسدی و آقای دکتر کرمی جلساتی داشته باشم که بسیار بهمون کمک کرد.

دیدار علیرضا پیر و دکتر پرویز کرمی

 

به زودی اتفاقات بسیار بزرگی برای نورولند خواهد افتاد 🙂

در انتها می‌تونید کلیپ کوتاهی از حضور ما در برنامه میدون رو هم مشاهده کنید:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alireza pir – علیرضا پیر (@alirezapeer) on